Post Icon

Чим зайняти наших непосидючих та допитливих Чомусиків під час карантину?

Що б таке вигадати для них та ще й на кожен день, Вам, батькам? 

Трохи посидівши на карантині зі своєю малечею вдома, багато батьків дуже засумували за дитсадками і вихователями, навіть подивилися на наш труд по-іншому. І ми, вихователі, дуже скучили за гомінкою малечею!

Шість порад від люблячих вихователів для мам і тат:

  1. Геть паніку!

Сучасні діти дуже непосидючі і часто гіперактивні. Вони не можуть довго зосереджуватися на одному занятті і постійно хотітимуть чогось нового. Але краще за вас ніхто вашу дитину не знає. Тож, знаючи захоплення своїх синів і доньок, чергуйте цікаві заняття, долучайте їх до спільних справ.

За посиланням https://ditvora.com.ua/ зібрано безліч матеріалів з відповідями на повсякденні запитання стосовно батьківства. Для вас доступні такі розділи: дитина, родина, здоров’я, життя, знання, позитив та творчість.

 

  1. Не відштовхуйте своїх дітей

Якщо син чи донька прийшли до вас з питанням, проханням, чимось іншим – киньте все і вислухайте. Не можна казати: «Іди, потім прийдеш, я зайнята». У цей момент нічого важливішого для вас бути просто не може.

Якщо дитина вимагає уваги до себе, а ви зайняті, вислухайте і подбайте, щоб хтось із домашніх приділив їй увагу, або ж  завітайте за посиланням http://sonechko.pp.ua/ – мабуть, одного з найкращих україномовних сайтів, що має на меті навчити дітей робити добро, мати хороші думки та бути добрими. Тут ви знайдете багато розвиваючих мультфільмів, відеозагадок, розвиваючих уроків, казок, творчих майстер-класів та дитячих пісень українською мовою.

Занадто не балуйте своїх дітей. Карантин – це не привід дозволяти усе, чого вони вимагають, лише задля декількох хвилин батьківського спокою.

 

  1. Творіть разом

Усі діти дуже люблять малювати, клеїти, складати, виступати. Організуйте сімейний конкурс на кращий малюнок, пісню, танець.

Такі нехитрі заняття можна проводити кожного дня, але – на різні теми. І обов`язково разом. З мамою чи татом, братиками і сестричками. У допомозі стане сайт https://www.nosiki.cv.ua/ присвячений дошкільнятам та ранньому розвитку дитини. Тут розміщені дитячі музичні альбоми, відео-презентації.

Діткам старшого дошкільного віку придбайте прописи. Допомагайте виконувати завдання, які підготують хлопчиків і дівчаток до школи. Гаджети, без яких сучасна дитина не уявляє свого життя, повністю не варто забороняти, але треба суворо обмежувати час користування.

 

  1. Більше читайте дітям

Казки люблять усі. Відкривайте цей чарівний світ для них щодня.

Аби дітям було цікаво, треба, щоб батьки не лежали на дивані. Влаштовуте вдома свята на кожен день. Наприклад, сьогодні – День ввічливості. І кожен член сім`ї повинен говорити ввічливі слова, відповідно поводитися. А ввечері на найчемнішого з родини чекатиме невеличкий сюрприз: улюблена цукерка, фломастери чи щось інше, що ви придумаєте.

А потім можуть бути День помічника, День квітникаря, День фізкультури і спорту, День сміху і т.ін. Започаткуйте календар чи скриньку добрих справ. І діти, і батьки нехай поповнюють їх певними фантиками за кожну справу, гідну уваги.

http://kazkar.info/ – один з кращих сайтів подібної тематики на просторах українського Інтернету. Тут є всі необхідні матеріали для малечі та батьків: казки (українські та народів світу), легенди про міста, села, гори, річки, рослин і тварин, мультфільми, аудіоказки, ігри, сценарії свят, ілюстрації та окремий розділ для батьків.

 

  1. Не втрачаємо зв’язок!

Спільний час удома – чудова нагода для спілкування, якого нам усім бракує. Говоріть з дитиною про все, що її цікавить. Навчіть її ділитися своїми переживаннями і мріями. Коли у вас ще буде стільки вільного часу?Діти дуже люблять слухати розповіді батьків про те, якими ті були у дитинстві, які у них були ігри, іграшки, захоплення.

Нехай до цієї справи долучаються і бабусі з дідусями! Використовуйте сучасні технології, щоб ваші малі діти не втрачали зв’язок зі своїми друзями чи рідними. Zoom — чудовий інструмент для приємного часу онлайн з бабусями, дідусями чи кузинами. Бачити своїх рідних і насолоджуватися часом разом з ними дуже заспокоює маленьких дітей. (Пам’ятайте, однак, про встановлені обмеження екранного часу для дітей відповідного віку).

Впевнені, за таким родинним спілкуванням ваша дитина дізнається багато чого про навколишній світ і близьких їй людей. Величезна кількість цікавої і корисної інформації: цікаві факти про різноманітні предмети та явища, про рослинний і тваринний світ, про людину та її діяльність казки, вірші, ігри, пісні, зібрано за посиланням http://www.megaznaika.com.ua/.

Візьміть за правило щодня вчити невеличкі віршики, пісеньки, скоромовки. Великий вибір ігор, лічилок, загадок, віршів, казок, аудіо та відео матеріалів, поради з рукоділля, розмальовки, найпростіші кулінарні рецепти для малечі які з легкістю віднайдете на дитячому сайті за посиланням http://levko.info/.

Влаштовуйте конкурси на кращу декламацію! Нехай малеча візьме за правило телефонувати бабусям і дідусям, розказувати про свій день. Старше покоління із задоволенням послухає вивчені віршики у виконанні своїх любих онуків.

6.Здорові звички

Посилюйте такі здорові звички, як миття рук, здорове повноцінне харчування і фізичні вправи. Тримати імунну систему всіх членів родини в хорошому стані — важливий крок до убезпечення себе від хвороби.

 

Радимо, також, відшукати в Інтернеті освітню програму «Дитина», за якою ми працюємо. Там багато цікавої інформації не лише для педагогів, а й для батьків дітей дошкільного віку. Руханки, пісеньки, віршики, поради, ігри – на різні теми. Звідти почерпнете готові ідеї на кожен день!

Практикуйте приємні спільні справи: читайте разом, розповідайте історії, грайте в ігри, щоб навчання проходило весело і без зайвого тиску на дитину. Значно важливіше зберігати позитивний і розважальний підхід до навчання, ніж перейматися академічними досягненнями дошкільнят.

 

І головне: Любіть своїх дітей сьогодні! Вони більше ніколи не будуть такими, як зараз. Дитинство минає дуже швидко. Нехай у наших дітей воно буде щасливим!